El carbur de silici (SiC) és un material metal·lúrgic rendible{0}}àmpliament utilitzat en la fabricació d'acer com a desoxidant combinat, additiu de silici i font de carboni. Ajuda a substituir part de ferrosilici i recarburitzadors, optimitzant els costos de producció alhora que es manté la qualitat de l'acer fos.

Graus de carbur de silici i composició química
|
Grau |
SiC |
Lliure C |
Si+SiO₂ |
Fe₂O₃ |
|
SiC40 |
40.0-42.0% |
5.0±2.0% |
31.0±3.0% |
- |
|
SiC45 |
45.0±4.0% |
5.0±2.0% |
31.0±3.0% |
7.0±2.0% |
|
SiC55 |
55.0-57.0% |
4.8±1.5% |
28.0±3.0% |
5.0±2.0% |
|
SiC60 |
60.0-63.0% |
3.5±1.0% |
25.0±2.0% |
- |
|
SiC65 |
65.0-68.0% |
4.5±1.0% |
23.0±2.0% |
- |
|
SiC75 |
75.0±4.0% |
2.5±1.0% |
17.0±2.0% |
- |
Avantatges clau
Menor cost de producció
SiC combina funcions de silici i carboni, reduint la necessitat d'additius d'aliatge separats.
Rendiment multi-funcional
Proporciona efectes de desoxidació, carburització i aliatge de silici.
Apte per a diferents graus d'acer
Aplicable a la producció d'acer al carboni normal, acer de baix-aliatge i acer especial.
Selecció de qualificacions flexible
Hi ha diferents continguts de SiC disponibles per satisfer els diferents requisits metal·lúrgics.
Aplicacions principals
El carbur de silici s'utilitza habitualment en:
|
Aplicació |
Funció |
|
Producció d'acer al carboni |
Desoxidació i ajust de carboni |
|
Acer de baix-aliatge |
Addició de silici i carboni |
|
Producció especial d'acer |
Millora de la qualitat de l'acer fos |
|
Indústria de la fosa |
Optimització del rendiment del càsting |
|
Fabricació d'acer de forn elèctric |
Additiu d'aliatge rendible- |
Per què s'utilitza el carbur de silici en la fabricació d'acer
Font combinada de carboni i silici
A diferència dels additius tradicionals d'-element únic, el SiC proporciona tant silici com carboni, ajudant a simplificar l'ajust de l'aliatge durant la producció d'acer.
Rendiment de desoxidació
El silici en SiC reacciona amb els compostos-que contenen oxigen en l'acer fos, ajudant a reduir el contingut d'oxigen i millorar la neteja de l'acer.
Optimització de costos
El SiC pot substituir parcialment el ferrosilici i els recarburitzadors, reduint els costos d'addició d'aliatges alhora que manté el rendiment de l'acer requerit.
Tractament metal·lúrgic estable
La seva composició química controlada admet processos de fabricació d'acer consistents.
Capacitat de fabricació i subministrament
Anyang Baitengxin Metals Co., Ltd. subministra materials metal·lúrgics a base de silici-i productes de ferroaliatges per als clients globals de fabricació d'acer.
Amb recursos de producció professionals, procediments de control de qualitat i experiència d'exportació, l'empresa ofereix graus i especificacions personalitzades de SiC segons els requisits de l'acer.
Control de qualitat i documentació
El control de qualitat se centra en l'estabilitat de la composició química.
La inspecció inclou:
Anàlisi de contingut de SiC.
Proves gratuïtes de carboni.
Proves de composició{0}}relacionades amb el silici.
Inspecció del contingut de Fe₂O₃.
Verificació de la qualitat del lot.
Documents disponibles:
Certificat d'anàlisi (COA).
Full de dades de seguretat del material (MSDS).
Informes d'inspecció de tercers-a petició.
Formulari del producte i opcions de subministrament
|
Item |
Especificació |
|
Formulari del producte |
Formes en blocs, granulars o personalitzades |
|
Contingut SiC |
40%-75% de qualificacions disponibles |
|
Ajust químic |
Personalitzat segons els requisits de fabricació d'acer |
|
Mida de partícules |
Personalitzat |
Embalatge, Logística i Emmagatzematge
Es subministra amb embalatge d'exportació personalitzat segons els requisits de la comanda.
Embalatge-resistent a la humitat disponible.
Apte per a l'enviament de contenidors.
Emmagatzemar en un magatzem sec i ventilat.
Protegiu els productes de la humitat i la contaminació.
Mantenir l'envàs tancat abans d'utilitzar-lo.
PMF
| Grau | SiC | Lliure C | Si+SiO₂ | Fe₂O₃ |
| SiC40 | 40.0 - 42.0% | 5.0 ± 2.0% | 31.0 ± 3.0% | - |
| SiC45 | 45.0 ± 4.0% | 5.0 ± 2.0% | 31.0 ± 3.0% | 7.0 ± 2.0% |
| SiC55 | 55.0 - 57.0% | 4.8 ± 1.5% | 28.0 ± 3.0% | 5.0 ± 2.0% |
| SiC60 | 60.0 - 63.0% | 3.5 ± 1.0% | 25.0 ± 2.0% | - |
| SiC65 | 65.0 - 68.0% | 4.5 ± 1.0% | 23.0 ± 2.0% | - |
| SiC75 | 75.0 ± 4.0% | 2.5 ± 1.0% | 17.0 ± 2.0% | - |
Etiquetes populars: carbur de silici sic, fabricants de carbur de silici de la Xina, fàbrica
